Werk samen met Duitsland

zaterdag 9 juni 2012

Minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) heeft er bij het Duitse ministerie van Economische Zaken op aangedrongen om meer samen te werken op energiegebied. Beide landen zouden hier van kunnen profiteren.

Door het feit dat de landelijke subsidieregelingen van Nederland en Duitsland niet met elkaar overeenkomen, wordt de energiemarkt verstoord volgens Verhagen. De belastingbetaler betaalt hier volgens de minister de rekening voor.

Het energienetwerk in Noord-Europa is sterk met elkaar verstrengeld. Daarom moet er meer rekening worden gehouden met andere landen als er nieuwe verbindingen worden aangelegd of als er nieuwe energiecentrales worden gebouwd.

Het is aannemelijk dat Duitsland in de toekomst veel met stroompieken en dalen te maken krijgt, omdat ze van kernenergie naar zonne-energie overgaan. Als er een tekort optreedt in de stroomtoevoer zou dat door Nederlandse aardgascentrales kunnen worden opgevangen. Een Duits overschot aan zonne-energie zou dan naar Nederland kunnen worden getransporteerd.

Overstappen op groene stroom? U kunt hier energie vergelijken.


  • Atoomstroom
  • BudgetEnergie
  • Dong Energy
  • E.ON
  • Electrabel
  • Eneco
  • Energiedirect.nl
  • Essent
  • Greenchoice
  • Nederlandse Energie Maatschappij
  • Nuon