Apple-producent test zonne-energie
woensdag 8 augustus 2012
Foxconn, een grote elektronicafabrikant die onder andere producten van Apple in elkaar zet, gaat binnenkort een test starten om te kijken of de productie kan worden gevoed door zonne-energie. Het Amerikaanse bedrijf Ascent Solar Technologies zal de test gaan leiden.
Ascent Solar Technologies is blij dat Foxconn voor hun heeft gekozen. De zonne-energiespecialist produceert zonnepanelen die kunnen worden verwerkt in de dak- en muurbekleding. Het bedrijf claimt een hoge efficiëntie tegen lage kosten.
Apple krijgt steeds vaker klachten over de uitstoot van CO² die de productie van hun iPhones en iPads met zich meebrengt. Samen met de interesse van de Chinese overheid voor duurzame energie zorgt dat ervoor dat Foxconn nu gaat investeren in duurzaamheid.
Apple heeft Ascent ook iPhone-laders laten ontwikkelen die op zonne-energie draaien. Er wordt door verschillende bedrijven onderzocht of het in de toekomst mogelijk is om mobiele apparaten volledig op zonne-energie te laten functioneren, maar daar is nog veel onderzoek voor nodig.










