maandag 16 juli 2012
In de gemeente Groningen zullen deze winter huishoudens met een betalingsachterstand niet worden afgesloten van gas en licht. Dit resultaat is uit een overleg gekomen dat de gemeente Groningen had met netbeheerder Enexis.
Sinds 6 jaar heeft Groningen een beleid opgesteld om daklozen in de winter te helpen met bescherming tegen de kou. De afgelopen jaren zijn er steeds meer huishoudens in de stad die zonder gas en elektriciteit zitten door een betalingsachterstand, maar die werden tot nu toe niet geholpen.
Behalve bescherming tegen de kou kan de gemeente de gezinnen ook helpen met het op orde krijgen van de financiën. Groningen hoopt door het op tijd door krijgen van signalen van de netbeheerder er voor te zorgen dat huishoudens niet verder in de problemen raken.
De overeenkomst tussen netbeheerder Enexis en de gemeente Groningen is ondertekend door wethouder Jannie Visscher en Jolanda van Zanen van Enexis. Sinds vorig jaar was het al mogelijk gemaakt dat de netbeheerder gegevens over betalingsachterstanden kon doorspelen aan de gemeente. Beide partijen willen daarbij zo min mogelijk de privacy van de inwoners in gevaar brengen.
22-05 Vergelijkers in Tros Radar
22-05 Campagne energiebesparing op komst
21-05 App toont opgewekte windenergie
17-05 Meer duurzame energie in Nederland
14-05 Meer energie met nieuwe windturbines
13-05 Vulkanen Chili gaan energie opwekken
10-05 LED lampen nóg energiezuiniger
07-05 Groei hernieuwbare energie vlakt af
06-05 Prijs voor energie-opwekkende ramen
02-05 MIT slaat windenergie op
01-05 ACM verlaagt tarieven netbeheerders
29-04 Provincie Groningen zet in op duurzaam
27-04 Veelgestelde vragen over energie
23-04 16 procent duurzaam onhaalbaar
22-04 Zonnepark Californië nog dit jaar actief
19-04 Maak haast met duurzame energie
17-04 AkzoNobel en Philips gaan voor groen
16-04 Duits gebouw zet microalgen in
15-04 Kerncentrale Borssele moet dicht
12-04 Energierekening moet duidelijker
11-04 Groei duurzame energie in Portugal
10-04 Greenpeace tegen biomassa Borssele
09-04 Japanse zonne-energie groeit sterk
08-04 SDE+ subsidie populair
04-04 Essent stopt met sponsoren schaatsen
03-04 Kou zorgt voor meer zonne-energie
02-04 Overschot groene energie in België
29-03 Nu ook zonne-energie voor huurders
28-03 15 procent zuiniger dankzij thermostaat
26-03 EU kan op energie-gebied veel beter