Visie op energie van politiek bekend
maandag 9 juli 2012
Nu er over een aantal maanden weer naar de stembus mag worden gegaan, hebben veel politieke partijen hun verkiezingsprogramma gepubliceerd. Energieportal.nl heeft bekeken welke standpunten de verschillende partijen innemen op het gebied van duurzame energie.
De meest belangrijke punten bij het CDA zijn dat er in 2020 14 procent van de energie uit duurzame bronnen moet worden gehaald en in 2050 50 procent. Verder moet decentrale energieopwekking worden gestimuleerd. De partij wil de huidige SDE+ subsidieregelingen behouden.
Bij de PvdA valt het op dat ze inzetten op een groot windpark op zee. De partij is niet tevreden met de huidige SDE+ regeling en wil deze stapsgewijs afschaffen. In plaats daarvan moet er een verplicht deel hernieuwbare energie door energieleveranciers worden geleverd.
Het is GroenLinks een doorn in het oog dat er overheidsgeld gaat naar het opwekken van fossiele brandstoffen. Dit wil de groene partij dan ook afschaffen. Ook moet er een minister van Duurzaamheid en Ruimte komen, waar energie ook onder zou vallen. In 2050 moet alle energie in Nederland uit hernieuwbare bronnen komen.
De SP vindt het belangrijk dat er wordt ingezet op windparken op zee en zonne-energie. Verder zou het verplicht moeten worden voor bedrijven en particulieren om 2 procent energie minder per jaar te gebruiken. Het energielabel dat aan huizen wordt toegekend zou beter gecontroleerd moeten worden.
De VVD en PVV zijn niet meegenomen in het onderzoek, omdat bij het schrijven het artikel die verkiezingsprogramma's nog niet waren gepubliceerd. Klik hier voor alle duurzame punten van de meeste politieke partijen.










