
Een aantal studenten van de TU Delft heeft CleanTech Challenge 2013 gewonnen door het ontwerpen en ontwikkelen van ramen die met behulp van de zon energie opwekken. Met deze zogeheten ‘Power Windows’ kunnen er tientallen Watts per vierkante meter worden opgewekt. De drie studenten hebben gebruik gemaakt van drie verschillende technieken om met de ramen stroom op te wekken: photovoltaïsche cellen, glasvezel en luminescentie. Daardoor kunnen de ramen al meteen worden toegepast in reeds bestaande gebouwen.
Een ander voordeel van de Power Windows is dat de warmte van het zonlicht wordt verminderd. Daardoor zal er in warme perioden minder stroom hoeven te worden gebruikt om een gebouw te koelen. De ramen werken het meest optimaal in een rode kleur, door het tegelijk opnemen van blauwe, violette en groene lichtdeeltjes.
De Power Windows die geen kleur hebben, hebben op dit moment een rendement van 2 procent. Hiermee kan een raam van 4 vierkante meter genoeg stroom leveren om een computer te laten draaien. Dit rendement kan oplopen tot 9 procent, het zelfde vermogen dat door flexibele zonnecellen wordt geleverd, wanneer de ramen donkerder van kleur worden.
